MscОО

Miega slimību centrs, ООО

Tukuma 6, Rīga LV-1002 www.miegacentrs.lv/lv

Intensīvs dzīves ritms var veicināt miega trūkumu

28 июня 2022, 11:18
Miega slimību centrs

Nevienam nav noslēpums, ka mūsdienās dzīves ritms ir kļuvis daudz straujāks. Viena no šī laikmeta iezīmēm ir augstās prasības pret sevi un citiem. Sociālie tīkli, mediji un pati sabiedrība veido veiksmīga cilvēka tēlu, kas bieži vien ir ļoti nereālistisks.

Telefona ekrānos mēs redzam skaistas mājas, sakoptas mammas, smaidīgus bērnus, jaunus auto, ceļojumus, un tā varētu turpināt un turpināt. Skatoties sociālo tīklu ierakstus, rodas sajūta, ka mūsdienās nav pieklājīgi būt nogurušam vai laiku pa laikam neko nedarīt un vienkārši pavadīt brīvdienu, dīvānā skatoties filmas. Tā vietā brīvais laiks ir jāizmanto maksimāli kvalitatīvi – vingrojot, dodoties dabā, ceļojot vai realizējot kādu jaunu ideju vai projektu, ar ko pēc tam var palielīties sociālajās tīklos.

Mēs, Miega slimību centra speciālisti, esam par mērķtiecību, mīlestību pret savu darbu un veiksmīgu karjeru, bet arī vēlamies akcentēt, ka tieši tāpēc mūsu pacientu organismiem ir nepieciešama īpaši kvalitatīva atpūta un laiks, kad var atjaunot spēkus.

Bieži vien cilvēku darba diena sākas jau agri no rīta, lai paspētu aizvest bērnus uz skolu un ierasties savlaicīgi darbā. Pēc garas darba dienas ir nepieciešams paspēt aiziet uz treniņu, pagatavot vakariņas, sakopt māju un pavadīt laiku ar bērniem. Nereti par savu atpūtu mēs atceramies vien vēlu vakarā, kad ir laiks iet gulēt, bet tik ļoti gribas paspēt izdarīt kaut ko vēl, lai iepriecinātu sevi, piemēram palasīt grāmatu, paskatīties seriālu vai padarbotos ar savu iemīļotu hobiju. Tāpēc nereti miegam paliek pavisam maz laika.

Šobrīd sabiedrībā tiek aktualizēta emocionālās izdegšanas problēma, bet diemžēl cilvēki netiek pietiekami informēti, ka, ilgstoši dzīvojot šādā intensīvā ritmā, cieš arī fiziskā veselība.  Nepietiekams miega daudzums vai slikta miega kvalitāte kopā ar augstu fizisku un emocionālu slodzi var veicināt ne tikai emocionālu izdegšanu, bet arī svara pieaugumu, novājinātu imūnsistēmu, atmiņas traucējumus, ārējā izskata pasliktināšanos un daudzas citas veselības problēmas.

Visbiežāk no šīm problēmām cieš ļoti aktīvi cilvēki, par kuriem mēs palaikam nodomājam, ka viņiem noteikti diennaktī ir par pāris stundām vairāk nekā pārējiem cilvēkiem, jo rodas iespaids, ka  viņi spēj apvienot veiksmīgu karjeru, ģimeni, bērnu audzināšanu, sporta zāles apmeklēšanu, rūpes par sevi un ceļošanu. Patiesībā šiem cilvēkiem diennaktī arī ir tikai 24 stundas, bet diemžēl viņi izvēlas ziedot miegam un atpūtai paredzēto laiku, lai paspētu aizskriet uz sporta zāli, nostrādāt pāris virsstundas darbā vai sakoptu māju, neapzinoties, ka ilgtermiņā šāda miega stundu ekonomēšana var nopietni apdraudēt viņu fizisko veselību.

Jo mazāk guļam – jo vairāk ēdam
Ja mēs neuzņemam enerģiju, ļaujot savam ķermenim izgulēties, tad tas meklē enerģijas avotus pārtikas produktos. Miega trūkums veicina izsalkuma hormona (grelīna) paaugstināšanos un samazina sāta hormonu (leptīnu), tā rezultātā mums palielinās ēstgriba un rodas vēlme pēc cukurotiem produktiem ar augstu ogļhidrātu saturu. Miega trūkums var ietekmēt arī metabolisma ātrumu un palēnināt vielmaiņu, tādēļ tie, kuri līdz šim piekopa veselīgu ēšanas veidu, var pamanīt neizskaidrojamu svara pieaugumu.

Hronisks nogurums un neizgulēšanās var pasliktināt koncentrēšanās spējas un atmiņu – ilgstoša neizgulēšanās var ietekmēt smadzeņu darbību un kaitēt nervu sistēmai, kā arī pasliktināt imūnsistēmu. Pētījumi pierāda, ka cilvēki, kuri guļ mazāk nekā 7 stundas dienā, biežāk saslimst ar saaukstēšanos nekā cilvēki, kuri guļ 8 un vairāk stundu.

Vai esi drošs par sava miega kvalitāti?
Pirmie signāli, kuriem būtu jāpievērš uzmanība, ir regulārs nogurums dienas laikā, grūtības koncentrēties, izteikta emocionalitāte un neizskaidrojams svara pieaugums. Ja jūs ievērojat veselīga dzīvesveida pamatprincipus – esat fiziski aktīvs, sekojat savam uzturam –, bet, neskatoties uz to, novērojat svara pieaugumu, enerģijas trūkumu vai nervozitāti – noteikti būtu jāizvērtē miegā pavadīto stundu skaits un miega kvalitāte. Miega trūkumu nav iespējams noteikt, veicot pilno asins ainu. Tā kā pacients bieži vien pats neapzinās, ka miega daudzums un tā kvalitāte nav pietiekami labi, tad šis fakts netiek pieminēts arī ģimenes ārsta vizītēs laikā. Tas savukārt veicina lieku izmeklējumu nozīmēšanu, un rezultātā netiek atrasts veselības problēmu īstais cēlonis.

Mēs apzināmies, ka mūsdienu straujajā dienas ritmā mūsu pacientiem ir grūti atrast laiku, lai dotos pie ārsta un veiktu izmeklējumus, tādēļ piedāvājam risinājumu aizņemtiem cilvēkiem – miega diagnostika Watch PAT ONE.

 


Watch PAT ONE būs jūsu personīgais miega speciālists, un labā ziņa – jums nebūs jātērē savs laiks vai jāņem brīva diena darbā, lai veiktu visus nepieciešamos izmeklējumus. Iekārtu ir iespējams pasūtīt internetā, un tā jums tiks piegādāta 2 darba dienu laikā. Ar bezmaksas aplikācijas palīdzību būs iespējams savienot iekārtu ar telefonu, ļaujot aplikācijai miega laikā nolasīt visus nepieciešamos datus. Pirms gulētiešanas iekārta, līdzīgi kā rokaspulkstenis, jāuzliek uz rokas un jāsavieno ar aplikāciju – kamēr jūs gulēsiet, iekārta analīzes jūsu miega daudzumu un kvalitāti. No rīta visi nolasītie dati tiks nosūtīt speciālistam, un 2 darba dienu laikā jūs saņemsiet Miega slimību centra miega speciālista slēdzienu un rekomendācijas uz savu e-pastu.

 


Rūpes par savu miegu ir tikpat nozīmīgas kā sabalansēts uzturs un regulāras fiziskās aktivitātes! Pievērsiet uzmanību savam miegam, un tas noteikti pozitīvi ietekmēs jūsu pašsajūtu un dzīves kvalitāti!

Статья

upload/280993/media/shutterstock-21.jpg

Miega traucējumu ietekme uz mūsu veselību

Lai pilnvērtīgi novērtētu cilvēka miega kvalitāti un identificētu miega traucējumus, ir jāveic medicīniska izmeklēšana. Polisomnogrāfija ir izmeklējumu veids, kas palīdz kvalitatīvi identificēt dažādus ar miega kvalitāti saistītus traucējumus. 

Место нахождения