SIA "SBS Group" – mērlentes, celtniecības naži, darba cimdi
Mērlentes
Autors: merlentes_SBS_Group_SIA
Mērlentes jeb, kā tās vēl dēvē, mērīšanas ruletes, ir salīdzinoši vienkārši darba palīginstrumenti, kas nav apveltīti ar sarežģītiem mehānismiem; mērlentes lietošana ir pavisam elementāra. Tieši tāpēc daudzi nesaskata nekādus sarežgījumus to izvēlē. Ja mērīšanas ruletes tiek meklētas mājokļa apdares darbiem, piemēram, tapešu vai linoleja nomērīšanai, visticamāk, derēs jebkura mērlente, tomēr profesionāļiem mērlentu izvēlē gan jāpievērš uzmanība dažādām niansēm, jo profesionālajā ražošanā, celtniecībā, apdarē, montāžā utt. precizitāte ir viens no izšķirošajiem faktoriem.
Lai gan visas klasiskās celtniecības mērlentes pirmajā acu uzmetienā šķiet vienādas, tās atšķiras gan pēc garuma, gan platuma, gan mērīšanas skalas precizitātes, gan fiksatora veida (var būt gan ar magnētu, gan bez), gan arīdzan pēc lentes cietības un citiem parametriem. Viens no svarīgākajiem parametriem, kam mēdz piešķirt pārāk mazu nozīmi, ir mērīšanas skala, konkrēti – tās atzīmju biezums. Noteikti daudzi ir pamanījuši, ka dažām mērlentēm līnijas ir smalkākas, dažām – biezākas. Jo mērlentes atzīmes ir biezākas, jo grūtāk saprast, pēc kuras līnijas malas veikt mērījumus – kreisās, labās vai varbūt jāvadās pēc centra. Mājokļa darbiem, kā minēts iepriekš, iespējams, tas nespēlē tik svarīgu lomu, bet profesionāļiem gan. Profesionālās celtniecības mērlentes ir ar smalkākām mērīšanas skalas atzīmēm. Otrs parametrs, kuram profesionāļi pievērš pastiprinātu uzmanību ir mērīšanas skalas precizitāte. Precizitāte tiek iedalīta trijās klasēs. Pirmās klases mērlentēm precizitāte pie 10 metru garuma var būt ± 1,1 milimetrs, otrajai klasei – ± 2,3 milimetri un trešajai klasei pat ± 4,6 milimetri. Mērlentes precizitātes klase tiek norādīta instrumenta atbilstības sertifikātā. Savukārt trešais svarīgākais parametrs, kas jānovērtē, ir mērīšanas ruletes forma un cietība. Lentes virsma var būt gan pilnībā taisna, gan nedaudz ieliekta visā garumā. Šādas, nedaudz ieliektas, mērlentes ir cietākas un pie lielākiem mērīšanas attālumiem, piemēram, līdz diviem metriem, nesaliecas. Šai īpatnībai var būt liela nozīme dažādos darbos, jo tā dod iespēju bez otra cilvēka palīdzības veikt mērījumus lielākos attālumos.
SIA "SBS Group" vairumtirdzniecības uzņēmums piedāvā profesionālas, kvalitatīvas dažāda garuma celtniecības mērlentes – sākot no trim, līdz 10 metriem, kas būs ideāli piemērotas dažādiem iekštelpu darbiem un ārdarbiem. Piedāvājumā ir mērlentes gan ar, gan bez magnēta, kā arī mērlentes ar gumijotu korpusu papildu aizsardzībai no ražotāja "Komelon", kas izceļas ar savas produkcijas augsto precizitāti un izturību.
Lasiet vairāk: www.sbsgroup.lv
Celtniecības naži
Autors: celtniecibas_nazhi_SBS_Group_SIA
Celtniecības naži ir universāli instrumenti ar plašu pielietojumu. Tie kalpo dažādiem uzdevumiem gan celtniecībā, gan apdarē, gan elektromontāžā un citās jomās. Visbiežāk celtniecības nažus, ko sauc arī par tapešu nažiem, pielieto audumu, papīra, kartona, elektrības vadu griešanai un atbrīvošanai no izolācijas, kā arī, atkarībā no naža tipa, blīvākiem materiāliem, tādiem kā plastmasa, koksne, ģipškartons, biezi kabeļi utt. Mājas darbos tapešu naži pārsvarā tiek izmantoti tapešu vai grīdas segumu kā, piemēram, linoleja, kavrolīna piegriešanai. Kaut arī pirmajā brīdī celtniecības naži šķiet diezgan vienkārši instrumenti, tomēr arī to izvēlē ir svarīgi pievērst uzmanību dažādām niansēm, no kurām atkarīga instrumenta precizitāte un izturība, kā arī ekpsluatācijas drošība.
Celtniecības nažu asmeņi tiek ražoti no dažāda veida tērauda. Asmens var būt izgatavots no instrumentālā tērauda ar augstu oglekļa saturu (CS45-CS55), kas ir piemērots kā profesionālai, tā mājas izmantošanai, un no profesionālās klases tērauda SK2 un SK5, kas ir izturīgāks un ilgāk saglabā asumu. Celtniecības jeb tapešu naži atšķiras galvenokārt pēc asmeņa tipa – tie var būt trapecveida un segmentēti. Segmentētie asmeņi var būt dažāda platuma, piemēram, 9 milimetru, 18 milimetru vai 25 milimetru. Ja trapecveida asmeņi ir piemēroti dažāda blīvuma materiāliem, tad segmentētie pārsvarā tiek pielietoti darbam ar mīkstākiem materiāliem. Naža izvēlē jāpievērš uzmanība arī tam, vai asmenim ir vadotne, kas ir galvenā īpatnība, ar ko celtniecības naži atšķiras no kancelejas nažiem. Vadotne uzlabo naža korpusa izturību, kā arī ļauj pielietot nazi precīzam darbam ar blīvākiem materiāliem. Tradicionāli celtniecības naža asmenis ir sadalīts septiņos līdz 13 segmentos, kas ir viegli nolaužami gadījumā, ja asmenis kļuvis neass. Vēl viena svarīga īpatnība, ar ko atšķiras celtniecības naži, ir fiksatora tips. Nazim var būt automātisks, piespiežams vai skrūvveida jeb pagriežams fiksators. Par ērtākiem izmantošanā tiek uzskatīti naži ar automātisko asmeņa fiksatoru.
Vairumtirdzniecības uzņēmuma "SBS Group" sortimentā ir ērti lietojami 18 milimetru un 25 milimetru tapešu naži ar izturīgiem nomaināmiem asmeņiem, kā arī asināmi celtniecības naži. Visi piedāvājumā esošie naži ir plaši pielietojami gan profesionālajos celtniecības darbos, gan mājas remontdarbos. Atsevišķi nopērkami ir arī 18 milimetru un 25 milimetru nažu asmeņi.
Lasiet vairāk: www.sbsgroup.lv
Darba cimdi
Autors: darba_cimdi_SBS_Group_SIA
Darba cimdi ir viens no individuālās aizsardzības līdzekļiem, kas palīdz novērst roku traumas dažāda veida ražošanas un celtniecības vai remonta darbos, kā nekā – vairāk nekā trešdaļu darba traumu sastāda tieši roku traumas. Daļu no tām izdotos novērst, ja darbinieki izmantotu kvalitatīvus, pareizi piemeklētus aizsargcimdus. Darbinieku nodrošināšana ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem ir darba devēja pienākums. Lielākoties tieši uz viņa pleciem gulstas aizsargcimdu izvēle un tā ne vienmēr ir vienkārša, jo ir jāņem vērā dažādi bīstami faktori konkrētajā darba sfērā, kas var radīt roku traumu risku (aukstuma, augstu temperatūru vai ķimikāliju ietekmē, iegriezumus, dūrienus, sitienus u. tml.), kā arī darba ilgums, darbinieka roku izmērs, alerģisku reakciju iespējamība un citi faktori.
Darba cimdi tiek iedalīti divās lielās kategorijās – universālie un speciālie. Universālie darba cimdi var tikt pielietoti jebkurā darbā, kas prasa minimālu roku aizsardzību, piemēram, no dūrieniem, sagriešanās, netīrumiem, putekļiem, ūdens u. tml. Universālos cimdu modeļus parasti izmanto vienkāršākiem, mazāk riskantiem darbiem vai saimniecības darbos. Savukārt speciālie darba cimdi paredzēti noteiktiem darbiem; tie var būt apveltīti ar tādām īpašībām kā paaugstinātu izturību pret ķimikālijām, ugunsdrošību, pastiprinātu aizsardzību pret dažāda veida mehānisko iedarbību u. c. Šādi aizsargcimdi ir uzticamāki, drošāki un izturīgāki nekā universālie darba cimdi, tomēr tos nav ieteicams vienlaikus izmantot dažādiem darbiem. Piemēram, stikla ražošanā vajadzīgi speciāli aizsargcimdi – bez gumijas pārklājuma, no tīras un biezas kokvilnas, par cik tā nedeg, nekūst un arīdzan neatstāj nospiedumus uz stikla izstrādājumiem. Savukārt krāvējiem labāk derēs elastīgi kokvilnas trikotāžas aizsargcimdi ar gumijotu punktveida pārklājumu, kas uzlabo saķeri ar virsmām, novēršot slīdēšanu, pasargā no noberzumiem, tulznām, sagriešanās, skrambām u. tml.
"SBS Group" vairumtirdzniecībā pieejami dažādu veidu darba cimdi. Ir universāli pretslīdes aizsargcimdi ar punktotu gumijas pārklājumu no abām pusēm, speciāli darba cimdi "Hardy" no biezas zamšādas paaugstinātai aizsardzībai un ilgākai izmantošanai, kā arī ērti un droši cūkādas aizsargcimdi ar klipsi dažādos izmēros, gan plānie modeļi, gan ar siltu oderi vēsākiem laikapstākļiem.
Lasiet vairāk: www.sbsgroup.lv
Статья
SIA "SBS Group" – mērlentes, celtniecības naži, darba cimdi
Mērlentes jeb, kā tās vēl dēvē, mērīšanas ruletes, ir salīdzinoši vienkārši darba palīginstrumenti, kas nav apveltīti ar sarežģītiem mehānismiem; mērlentes lietošana ir pavisam elementāra. Tieši tāpēc daudzi nesaskata nekādus sarežgījumus to izvēlē.