SsSОО

Sauna serviss S, ООО

Biķernieku 162A, Rīga, LV-1079 www.saunaserviss.lv

4 padomi pirts lietošanā

8 августа 2019, 19:02
Foto: Saunaserviss.lv

1. Pareizi un atbilstoši pirts izmēriem izvēlēta pirts krāsns
Izvēloties pirts krāsni, svarīgi ir precīzi zināt pirts telpas platību, lai pirts krāsns jauda būtu atbilstoša telpas izmēram. Ja tiks izvēlēta pirts krāsns ar nepietiekamu jaudu, tad, lai pirts telpa sasniegtu pirtēšanās temperatūru, tiks patērēts krietni vairāk laika un enerģijas, nekā izvēlētā pirts krāsns to spētu nodrošināt. Kā arī īpaši karstas pirts cienītāji nevarēs sasniegt sev vēlamo pirts temperatūru, bet krāsns akmeņiem uzlietais ūdens tos tikai atdzesēs.  

Ja tiks izvēlēta pārāk liela krāsns jauda, pirts telpa tiks uzkarsēta ļoti ātri, taču krāsns akmeņi paliks vēsi un pirts temperatūra nebūs vienmērīga. Metot garu uz akmeņiem, ūdens notecēs uz sildelementiem. Līdz ar to tiks samazināts pirts krāsns sildelementu kalpošanas ilgums.

2. Pirts krāsns akmeņu blīvums un gara mešana
Svarīgs elements pareizai pirts krāsns funkcionēšanai ir pareizs krāsns akmeņu blīvums: ja akmeņi tiks sapildīti pārāk blīvi, tiks ierobežota gaisa cirkulācija un gaiss izraisīs sildelementu pārkaršanu. Tāpēc ieteicams krāsns akmeņus likt viendabīgi, necenšoties ielikt pirts krāsns korpusā iespējami daudz akmeņu, bet tā, lai tie būtu salikti iespējami brīvi. Pirts krāsns akmeņus ieteicams pārkrāmēt vismaz 1 reizi gadā, komerciālos objektos  1 reizi 3 līdz 4 mēnešos. Tas nodrošinās ilgāku sildelementu kalpošanu, kā arī pašu akmeņu ilgāku izmantošanu.

Svarīgi ir mest garu uz akmeņiem viendabīgi. Ja īsā laika periodā uz akmeņiem tiks liets liels daudzums ūdens, tas radīs pārmērīgi lielu slodzi uz pirts krāsns korpusā esošajiem sildelementiem, tādējādi samazinot to kalpošanas ilgtspēju, kā arī veicinās ātrāku akmeņu atdzišanu. Lai nodrošinātu sildelementu ilgu kalpošanu, ieteicams izvēlēties pirts krāsni ar jau ierīkotu ūdens iztvaikotāju vai tādu, kurā akmeņu nodalījums ir atdalīts no sildelementiem.  

3. Ventilācija un gaisa plūsma pirtī
Ventilācija un gaisa plūsma pirtī ir divi svarīgi faktori, lai pirts apmeklējums sagādātu prieku un organisms atveseļotos. Svarīgi atcerēties, ka dažādu veidu pirts krāsnīm un telpām ir nepieciešami atšķirīgi ventilācijas principi. Ir krāsnis, kurām būs nepieciešams izbūvēt piespiedu ventilāciju, ir krāsnis, kurām derēs tikai dabīgā ventilācija. Ja gaisa pieplūdes atveres tiks izbūvētas vienā līmenī ar atplūdi vai arī griestu līmenī, tad aukstā un karstā gaisa plūsmas nevarēs jaukties vienmērīgi, bet pati pirts telpa sakarsīs ļoti lēnām, būs jūtams diskomforts un būs grūti elpot. Ventilācijas sistēmas pilnvērtīgu darbību ietekmē arī logi, durvis un to novietojums.

4. Koka izvēle pirts apdarē
Latvijā populārākais koks, ar ko tiek izbūvētas pirts telpas, ir melnalksnis un apse. Melnalksnis ir ar rozā nokrāsu, apse – balta. Šobrīd populāri pirts apdarē izmantot termo koksni. Izmantojot termo koksni, jārēķinās, ka tā ir jutīgāka pret skrāpējumiem un bojājumiem. Ja ir vēlme pēc ļoti izturīga, tumša un interesanta pirts apdares interjera, var izvēlēties pirts apdarē izmantot Kanādas ciedru. Pirts apdarē nav ieteicams izvēlēties priedi vai egli koka sveķainās struktūras dēļ. Izvēloties Kanādas ciedru vai kadiķi, jārēķinās, ka abiem kokiem piemīt sev raksturīgs aromāts.

! Atceries! Ja pirts tiks izbūvēta un lietota pareizi, tad tās apmeklējums sniegs možumu un atjaunos veselību. Nogurums, reiboņi, galvas sāpes pēc pirts apmeklējuma rodas tikai gadījumos, ja tiek izmantota nepiemērota, zemas kvalitātes pirts krāsns un akmeņi, nepareizi izbūvēta ventilācija vai pirts tiek nepareizi ekspluatēta. 

Место нахождения