Pigu Latvia, ООО, Интернет-магазин 220.lv

Pigu Latvia, ООО, Интернет-магазин 220.lv

Latgales 257, Rīga LV-1019 220.lv/lv/
220.lv/lv/

Kā izvēlēties snovborda dēli?

14 декабря 2021, 13:03

Snovbords ir salīdzinoši jauns sporta veids. Taču tā popularitāte mūsu platuma grādos aug katru gadu ne vien jaunatnes, bet arī zolīdāka vecuma cilvēku vidū. Vairo šo popularitāti speciāli ierīkotās ziemas aktivitāšu trases, kuru kļūst arvien vairāk. Ja arī jūs šoziem vēlaties aktīvi baudīt ziemas priekus, gūt spožu emociju virkni, stiprināt savu imunitāti un tonizēt muskuļus, būs nepieciešams kvalitatīvs snovborda jeb sniega dēlis. Tiesa, izvēlēties to ne vienmēr ir tik vienkārši, īpaši nelietpratējam. Dēļi tiek piedāvāti milzīgā daudzveidībā – atšķiras to garums, platums, izliekums, elastība u.c. parametri. Lai tiktu pie sev piemērotākā modeļa, vajadzēs ņemt vērā divus būtiskākos faktorus – savu sagatavotības līmeni, kā arī vēlamo braukšanas stilu un dēļa lietojuma apstākļus. Lai atvieglotu jums šo uzdevumu, turpinājumā lasiet apkopojumu, kāds dēlis ieteicams iesācējiem un snovotājiem ar iemaņām. 

Ja esat iesācējs...
laipni lūgti veselīgā un stilīgā snovošanas pasaulē! Lai apgūtu pirmos soļus jaunā sporta veidā, jāsāk ar vienkāršākām nogāzēm un jāizvēlas savām prasmēm piemērotākais dēlis. Šim nolūkam vislabāk atbilst divi snovborda veidi:

  • Twin Tip – pilnīgi simetriskas formas dēlis ar vienādu cietību;
  • Directional Twin – simetrisks dēlis ar cietāku aizmugurējo daļu un mīkstāku priekšējo.

No minētajiem universālāks ir Directional Twin dēlis, savukārt Twin Tip vairāk piemērots braukšanas stilam frīstails, kura ietvaros iesācēji var apgūt vienkāršākus trikus, piemēram, palēcienus. Tā kā iesācēji parasti vēl nezina, kurš no braukšanas stiliem saistīs viņus vairāk, racionālāk būtu apstāties pie Directional Twin iegādes. To varēsiet lietot gan speciāli sagatavotās trasēs, gan arī pamēģināt savus spēkus uz svaigi izkritušā sniega.

Elastības ziņā iesācējiem nevajadzētu izvēlēties augstākās cietības pakāpes dēli. Dodiet priekšroku vidējas cietības vai mīkstam snovbordam. Tā reakcijas ātrums ir mazāks, toties kļūdoties jums būs laiks noorientēties un visu palabot, kas ir svarīgi pamatiemaņu apguves procesā.

Dēļa izliekums (profils) var būt klasiskais (camber) vai arī hibrīda (hybrid camber). Pirmais no tiem sniedz augstākās pakāpes stabilitāti un kontroli pār inventāru, t.i., precizitāti. Taču ir viens mīnuss – dēlis iegrimst sniegā, ja ātrums nav pārāk liels. Hybrid camber profils tādā ziņā ir universālāks, ļauj snovot gan uz trases, gan, piemēram, mežā. Turklāt dēlis parasti ir mīkstāks un ne tik „prasīgs”, kas ļauj pakāpeniski uzlabot braukšanu un padara to par piemērotāku izvēli iesācējiem.     


Braucējiem ar pieredzi
Ja jūsu pirmās snovošanas sezonas ir garām un radusies izpratne, kurā braukšanas stilā vēlaties pilnveidot savas prasmes, jūsu izvēlei ražotāji piedāvā vislielāko snovbordu klāstu.

Dēļa forma var būt tāda pati kā iesācējiem – Twin Tip vai Directional Twin. Taču obligāti jāpievērš uzmanība snovborda elastības pakāpei, pielāgojot to Jūsu iecienītajam braukšanas stilam. Mīkstie dēļi (ar cietību zemāku par vidējo) tiek lietoti frīstailam un frīraidam (braukšanai augstos kalnos nesagatavotās trasēs), turklāt dziļā sniegā. Vidējas cietības dēļi ir universālāki. Tie domāti snovošanai trasē, frīstailam, frīraidam. Savukārt cietākie modeļi visbiežāk atrod lietojumu tehniskajai braukšanai trasēs, piemēram, karvingam.

Papildus minētajiem snovdorba veidiem lietpratēji var izvēlēties arī Directional dēli ar pagarinātu priekšējo daļu.  Konstrukcija ļauj sniega dēlim saglabāt teicamu stabilitāti trasē, kā arī vienkāršāk tikt galā ar dziļāku sniegu. Tādēļ Directional dēli visbiežāk izvēlas tieši frīraida cienītāji.

Plānoto braukšanas stilu nepieciešams ņemt vērā, arī izvēloties dēļa profilu. Ja snovojat trasēs, turklāt diezgan agresīvi un ātri, dodiet priekšroku viegli kontrolējamam un stabilam camber izliekumam. Ja vēlaties „iemēģināt” arī pirmo sniegu ārpus trases, jums nepieciešams universālāks variants. Piemēram, hibrīds ar camber profilu starp stiprinājumiem un rocker – dēļa priekšējā galā. Braucēji, kuriem aiz pleciem ir vairākas snovošanas sezonas un labs nobrauciens dažādos apstākļos, visbiežāk izvēlas savai lietošanai šādu vienu priekšzīmīgu universālo snovborda modeli un papildus otro (vai pat trešo) dēli konkrētam snovošanas stilam.

Kā noteikt vajadzīgo platumu un garumu?
Snovborda garums savienojumā ar lietotāja fiziskajiem parametriem un citiem faktoriem ietekmē dēļa manevrēšanas spēju, stabilitāti, vadāmību. Parasti ražotāji piedāvā speciālo tabulu, kurā var vienkārši atrast vajadzīgo dēļa garumu atkarībā no jūsu auguma un svara. Ja tādu neatrodat, var izmantot vispārpieņemto metodi. Noliekot dēli vertikāli blakus, tam jābeidzas aptuveni pa vidu starp jūsu zodu un degunu, t.i., tam jābūt ap 15 cm īsākam par jūsu augumu. 80% gadījumos šī metode ir efektīva. Izņēmums ir cilvēki, kuru svars ir izteikti lielāks vai mazāks par vidējo svaru tāda paša auguma personām. Pirmajā gadījumā dēļa garumam jāpieliek aptuveni 5 cm, otrajā – tikpat daudz jāatņem. Ja svars pārsniedz 100 kg, jāņem dēlis garāks par 160 cm.

Nevar ignorēt arī paredzamo braukšanas stilu. Ar nedaudz garāku dēli var braukt ātrāk, tas būs stabilāks un manevrētspējīgāks pie lielāka ātruma. Arī dziļākā sniegā parādīs sevi labāk. Ar īsāku turpretī snovošana būs lēnāka, taču veiksmīgāk varēsiet pildīt trikus un manevrēt pie mazāka ātruma – laba izvēle frīstailam. Jāpiebilst, ka izvēlēties dēli, kas ir īsāks vai garāks par augumam atbilstošo, ieteicams tikai lietpratējiem. Iesācējiem „nobīde” pieļaujama tikai 3–4 cm robežās (uz mazāko pusi). Šādu dēli būs vienkāršāk kontrolēt. Taču, ja izvēlaties sniega dēli bērnam, nekādas garuma nobīdes nav pieļaujamas. Nepieciešams strikti atbilstošs izmērs. Tas ļaus droši un ātri attīstīt prasmes, gūstot no snovošanas apgūšanas daudz spilgtu iespaidu.  

Kas attiecas uz dēļa platumu, visi snovbordi nosacīti iedalās šauros, standarta, vidējos un platos (liela kāju izmēra īpašniekiem). Turklāt platumu mēra šaurākajā dēļa vietā. Lai snovbords būtu viegli vadāms, jāņem vērā, ka apavi nedrīkst pārsniegt tā malu vairāk par 2–3 cm. Pretējā gadījumā jūs nemitīgi aizķersiet trases virsmu, kas traucēs baudīt snovošanu un var negatīvi ietekmēt drošību.

Ja pašlaik meklējat savu pirmo vai kārtējo sniega dēli aizrautīgiem ziemas priekiem, aicinām apmeklēt interneta veikalu 220.lv! Tieši te kvalitatīvi snovbordi tiek piedāvāti par labām cenām, plašā izmēru un veidu klāstā. Atradīsiet kā universālus dēļus, kuri ir populāra izvēle iesācējiem, tā arī konkrētam snovošanas stilam paredzētos. Varēsiet izvēlēties jums piemērotāko sniega dēļa formu, elastību, izliekumu un, protams, arī dizainu, jo snovošana ir ne vien veselīga, bet arī stilīga ziemas aktivitāte!

 

 

Рабочее время

Открыто

Понедельник: 10:00-21:00

Вторник: 10:00-21:00

Среда: 10:00-21:00

Четверг: 10:00-21:00

Пятница: 10:00-21:00

Суббота: 10:00-21:00

Воскресенье: 10:00-21:00

Статья

upload/249268/media/izveleties-playstation5.jpg

Playstation 5 – kādu versiju izvēlēties?

Sony PlayStation nav nepieciešama reklāma, un ikviena jauna modeļa parādīšanās ir notikums. Uzzināsim, kāda ir atšķirība starp PS5 Digital Edition, PS5 Slim Blue-ray Digital Edition un PS5 Slim Digital Edition? Ar ko īpaša PS5 DualSense pults?

Место нахождения