Parkets un siltās grīdas
Mūsdienās apsildāmās grīdas kļūst aizvien populārāks risinājums privātmājās, jo ir tik patīkami gada aukstajā laikā basām kājām staigāt pa siltu grīdu. Daudzi maldīgi domā, ka vislabākais grīdas pārklājums apsildāmajām grīdām ir keramiskās flīzes, jo tām ir ļoti augsts siltuma caurlaidības koeficients, tomēr keramiskās flīzes nebūt nav vienīgais risinājums, kas ir piemērots apsildāmajām grīdām. Kā arī ir jāņem vērā, ka flīžu grīda vasarā būs vēsa, jo atšķirībā no siltajām zemēm Latvijā vasaras ne vienmēr mūs lutina ar karstu laiku, tādēļ vēsās un lietainās vasarās flīžu grīda nespēs radīt mājīguma sajūtu. Daudzslāņu parkets ir piemērots uzstādīšanai uz apsildāmajām grīdām, bet ir jāņem vērā, ka grīdas sistēmām nevajadzētu pārsniegt ieteicamo siltuma pretestības koeficientu – 0,15 m²K / W. Ja siltuma pretestības koeficients netiks pārsniegts, parketa ieklāšana uz apsildāmās grīdas nesagādās nekādus sarežģījumus.
Pareiza parketa ieklāšana
Ja vēlaties, lai parketa grīdas, kas ieklātas uz apsildāmās grīdas sistēmas, kalpotu ilgi un nedeformētos, parketa ieklāšanas procesā ir jāievēro vairāki priekšnosacījumi. Grīdas temperatūru ir jāpalielina pakāpeniski, aptuveni par 5 grādiem dienā, līdz grīdas maksimālajai temperatūrai. Pēc tam grīdas temperatūru var pakāpeniski samazināt līdz 15–18 grādiem un uzsākt parketa ieklāšanu. Grīdas segumam ir jāļauj aklimatizēties telpā, tādēļ uz vismaz 2 dienām tas būtu jāatstāj uz grīdas, lai tas uzsilst līdz grīdas temperatūrai. Parketu uz apsildāmās grīdas būtu vēlams līmēt pie pamatnes, bet, ja esat nolēmuši to ieklāt kā “peldošo segumu”, zem parketa dēļiem obligāti jāieklāj plēve vai gofrētais kartons. Pēc grīdas seguma ieklāšanas turpmākās trīs dienas grīdas temperatūra ir jāsaglabā esošajā temperatūrā, nepieļaujot tās svārstības. Ideālā gaisa temperatūra parketam ir no 18 līdz 22 grādiem; ja grīdas temperatūra pārsniegs 22 grādu atzīmi, zem parketa var veidoties kondensāts un grīda var deformēties. Lai izvairītos no kondensāta veidošanās, uz apsildāmās parketa grīdas nebūtu vēlams uzklāt paklājus vai tepiķus, bet parketa atjaunošana vai vaskošana ir jāieplāno gada siltajos mēnešos, kad apkures sistēma ir atslēgta.
Parkets, kas ir uzstādīts uz apsildāmās grīdas, kopšanas ziņā nekādi neatšķiras no parketa, kas ir ieklāts uz parastas grīdas, mājas īpašniekiem vien jāņem vērā, ka dabīgajam kokam nepatīk straujas temperatūras maiņas, tādēļ, uzsākot un noslēdzot apkures sezonu, grīdas temperatūra ir jāsamazina vai jāpalielina pakāpeniski – par pāris grādiem dienā.
Parketa priekšrocības
Parkets ir 100% dabīgs grīdas segums, kas jūsu mājās ienesīs izsmalcinātību un mājīgumu. Šis grīdas materiāls nav salīdzināms ar mākslīgajiem grīdas segumiem ne izskata, ne kvalitātes ziņā. Parkets ir ļoti izturīgs grīdas segums, tā kvalitatīvo īpašību dēļ to var izmantot arī telpās, kurās ir augsta noslodze, piemēram, birojos vai sabiedriskās vietās, jo atšķirībā no citiem sintētiskajiem materiāliem tas kalpos gadiem ilgi.
Jūsu mājas interjers ir jūsu vizītkarte – parketa grīda ir elegants un prestižs grīdas segums, kas ir vērtība pati par sevi un perfekti iederēsies jebkurā interjerā. Ja vēlaties savās mājās elegantas, dabīgā koka grīdas – parkets būs piemērotākais risinājums gan uz apsildāmām, gan neapsildāmām grīdām.
Ja jums ir jautājumi par parketa grīdas ieklāšanu uz apsildāmajām grīdām vai tā ikdienas kopšanu – SIA Parketa nams ar prieku sniegs uz tiem atbildes!
Статья
Kas ir Herringbone un Chevron parketa veidi?
Herringbone un Chevron jeb angļu un franču skuja ir parketa veidi, kas nekad nezaudē savu šarmu un mūsdienās atgriežas ar izaicinošākiem toņiem un klājumiem. Parkets ir populārs grīdas seguma veids, kas izceļas ar savu estētisko pievilcību un ilgmūžību. Herringbone un Chevron parketa veidi, gadiem ejot, nav pazaudējuši savu aktualitāti un vēl aizvien ir vieni no iecienītākajiem parketa veidiem visā pasaulē. Lai arī sākotnēji šķiet, ka abi veidi ir ļoti līdzīgi, tomēr ir nelielas atšķirības, kas katru no tiem padara unikālu.