Draudi Krievijas naftas bāzēm
Pēdējos mēnešos Ukrainai katastrofāli trūkst munīcijas, tādēļ tai ir jāmeklē nestandarta risinājumi, kā stāties pretī agresorvalstij, un jāatzīst, ka Ukrainai tas arī ir izdevies. Pēdējo nedēļu laikā aizvien biežāk ziņu virsrakstos var lasīt, ka Ukrainas droni ir ielidojuši dziļi Krievijas teritorijā un uzbrukuši Krievijas naftas industrijas objektiem. Šie uzbrukumi ir bijuši efektīvi, un Ukrainai ir izdevies apgrūtināt Krievijas spēju apstrādāt un pārstrādāt tās milzīgo neapstrādātās naftas apjomu, nodarot nelielu, bet nozīmīgu triecienu Krievijas enerģētikas sektoram. Tomēr šādi panākumi kara gaitā rada bažas par kārtējo degvielas cenu kāpumu, tādēļ slavenais žurnāls Financial Times ziņo, ka ASV valdība aicināja Ukrainu pārtraukt uzbrukumus Krievijas enerģētikas infrastruktūrai, brīdinot, ka dronu uzbrukumi rada risku paaugstināt globālās naftas cenas.
Kā uzbrukumi Krievijas naftas bāzēm var ietekmēt degvielas cenas Eiropā?
Ukrainas dronu uzbrukumi Krievijas naftas bāzēm teorētiski var ietekmēt degvielas cenas Eiropā, taču reālā ietekme ir atkarīga no vairākiem faktoriem. Šādi uzbrukumi var radīt neziņu un nestabilitāti naftas tirgū, kas bieži vien izraisa cenu svārstības. Ja tiek bojāta svarīga infrastruktūra, kas ietekmē naftas piegādes, tas var samazināt kopējo naftas apjomu tirgū, kas savukārt var izraisīt cenu pieaugumu. Tomēr jāņem vērā, ka Krievijas naftas eksports uz Eiropu jau ir ievērojami samazināts saistībā ar sankcijām, kas tika ieviestas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gadā, kā arī Eiropa ir strādājusi pie enerģijas avotu diversifikācijas, meklējot alternatīvas naftas piegādātājiem un palielinot atjaunojamās enerģijas izmantošanu. Ir jāapzinās, ka jebkura tirgus reakcija uz šādām ģeopolitiskām spriedzēm var būt neparedzama, tādēļ ilgtermiņā nav iespējams paredzēt, kā tas ietekmēs vai neietekmēs degvielas cenas pasaules tirgū.
Degvielas cenas Latvijā 2024. gadā
Latvijā degvielas nozarē šobrīd redzamākais cenu ietekmējošais faktors ir obligātā prasība no 1. aprīļa degvielai nodrošināt biokomponentes piejaukumu 7% apmērā dīzeļdegvielai. Šīs likuma izmaiņas ir radījušas nelielu cenu kāpumu, tomēr, salīdzinot ar 2022. gadu, kad degvielas cenas kāpa pa dienām, šis cenu kāpums bija ļoti neliels. Kādas būs degvielas cenu izmaiņas turpmākajos mēnešos, to patiesi nav iespējams komentēt, jo degvielas cenas ir tieši atkarīgas no naftas cenas pasaulē. Degvielas cenu prognozes 2024. gadam ir atkarīgas no daudziem globāliem ekonomiskiem un politiskiem faktoriem – ģeopolitiskās spriedzes, naftas piegādēm, globālās ekonomiskās izaugsmes, tehnoloģiju attīstības un politikas izmaiņām atjaunojamās enerģijas jomā. Kā jau iepriekš minējām, konflikti Tuvajos Austrumos un karš Ukrainā var ievērojami ietekmēt naftas cenas, jo var izraisīt degvielas piegāžu pārtraukumus, kas savukārt palielina cenas. Un otrs būtisks faktors ir ekonomiskā izaugsme – ja ekonomika aug un attīstās, aug arī pieprasījums pēc degvielas, līdz ar to arī tās cena. Tā kā šobrīd pasaulē vēl aizvien valda neziņa par to, kā atrisināt ģeopolitiskās krīzes un kad atsāksies strauja ekonomiskā izaugsme, uzņēmumiem ir jābūt gataviem reaģēt uz iespējamām svārstībām degvielas cenās.
Lai pasargātu savu uzņēmumu no negaidītām degvielas cenu svārstībām, viens no risinājumiem ir degvielas vairumtirdzniecība. Apgādājot savu uzņēmumu ar degvielas rezervēm, jums nebūs ik dienu jāseko līdzi degvielas cenu svārstībām. SIA Nafta.lv saviem klientiem vienmēr piedāvā izdevīgākās degvielas cenas. Mēs nodrošinām ne tikai degvielas iegādi, bet arī piegādājam degvielu visā Latvijas teritorijā. Ja jūsu uzņēmumam ir nepieciešama degviela, sazinieties ar mums, lai saņemtu aktuālo cenu piedāvājumu!
Статья
Draudi Krievijas naftas bāzēm
Kā uzbrukumi Krievijas naftas bāzēm var ietekmēt degvielas cenas Eiropā, un kādas būs degvielas cenas Latvijā 2024. gadā? Lai pasargātu savu uzņēmumu no negaidītām degvielas cenu svārstībām, viens no risinājumiem ir degvielas vairumtirdzniecība. Apgādājot savu uzņēmumu ar degvielas rezervēm, jums nebūs ik dienu jāseko līdzi degvielas cenu svārstībām.